junior i senior

W jednym z internetowych źródeł dwóch panów Hulów rozróżnia się jako Stefan Hula (junior) i Stefan Hula (senior). Czy taki zapis jest właściwy? Mnie przypomina on inne rozróżnienie: X.Y. (piłkarz), X.Y. (polityk), X.Y. (aktor) i per analogiam rozumiałbym, że Stefan Hula (junior) jest juniorem nie względem drugiego z panów, lecz bezwzględnie, tzn. sportowcem występującym w kategorii juniorów. Zwłaszcza, że Dumasów czy Breughlów rozróżnia się inaczej, a junior to raczej Jr. bez nawiasów.
Nasze słowniki nakazują skracać wyrazy senior i junior jako jun. i sen. Nie mamy ustalonego sposobu zapisu tych skrótów po nazwisku, można je zapisywać w nawiasach, po przecinku lub bez przecinka. Ostatnie rozwiązanie uważam za najlepsze, bo wskazuje jednoznacznie na integralność nazwy, wobec tego należałoby pisać Stefan Hula jun., Stefan Hula sen.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski