kropka po cudzysłowie

Szanowni Państwo,

zasada mówi, że kropkę stawiamy zawsze po cudzysłowie (https://sjp.pwn.pl/zasady/447-98-D-1-Cudzyslow-i-kropka;629880.html). Co zrobić, gdy cytat nie został wprowadzony w innym zdaniu, a występuje samodzielnie i kropka należy do tegoż cytatu – czy wówczas kropkę postawimy przed cudzysłowem? Na przykład:

Stało się. „Orzeł wylądował.” Nie było odwrotu.

Pozdrawiam

Marta Sawa-Borysławska

Nawet w takim wypadku, jak w Pani przykładzie, kropka powinna iść za cudzysłowem, a więc:

Stało się. „Orzeł wylądował”. Nie było odwrotu.
Mirosław Bańko, PWN