niemniej jednak

Szanowni Państwo,
czy po słowie niemniej (albo zwrocie niemniej jednak) użytym na początku zdania stawia się przecinek? Przykładowy fragment: „Polscy siatkarze mają problemy z serwowaniem. Niemniej jednak wierzymy, że mogą wygrać i z Brazylią, i z Rosją”.
Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka Barańska
Przecinek należy postawić przed słowem niemniej (jednak), jeśli nie poprzedza go kropka, ale nie po nim. Wyjątkowo może się on tam pojawić, jeśli jego obecności wymaga inny element zdania, np. „Polscy siatkarze mają problemy z serwowaniem. Niemniej jednak, jak wielu uważa, mogą wygrać i z Brazylią, i z Rosją”. W tym przykładzie przecinka po niemniej jednak wymaga zdanie jak wielu uważa, które obustronnie powinno być ujęte w przecinki (chyba że ich miejsce zajmą myślniki).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski