babcia czy babka?

Czy w piśmie urzędowym, w którym należy podać stopień pokrewieństwa z poszczególnymi członkami rodziny, należy użyć pospolitego słowa babcia, czy babka? Jako że na podobnej zasadzie pisze się matka, a nie mama.
Sprawa nie jest jasna: dla jednych babcia to słowo neutralne, a babka – oficjalne; dla innych neutralna jest babka, a potoczna babcia. Niewątpliwie należy zadbać o konsekwencję, więc jeśli w piśmie ma być użyte słowo matka, to babka wydaje się lepszym wyborem.
Mirosław Bańko, PWN