baczna uwaga

Szanowni Państwo!
Chciałabym zapytać, czy poprawne jest używanie zwrotu zwracać baczną uwagę na coś. Czy nie jest to błędem ze względu na tautologiczność wyrażenia baczna uwaga?
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Renata Gołębiowska
Wprawdzie baczny znaczy 'uważny', a baczenie znaczy 'uwaga', niemniej jednak baczna uwaga i baczniejsza uwaga należą do tych połączeń wyrazowych, które są używane powszechnie, zwykle w kontekście czasownika zwrócić lub zwracać. Nie każdy pleonazm jest rażący, niektóre mieszczą się w normie językowej, a używane są w celu dobitniejszego wyrażenia treści, np. krótko a węzłowato.
Mirosław Bańko