badziewie

Spotkałem się ze słowem badziewie, oznaczającym coś byle jakiego, coś niepotrzebnego (chwast, resztki itp.). Nie znalazłem tego słowa w żadnej encyklopedii. Czy jest takie słowo w języku polskim?
Badziewie to wyraz staropolski, dziś występuje jeszcze w gwarach, gdzie oznacza kawałki słomy, kłującej trawy, chrustu, ostrych gałązek, czyli wszystko co kłuje, bodzie, a w znaczeniu przenośnym rzeczy i sprawy nieważne, głupstwa, głupoty. Ten wyraz jest spokrewniony etymologicznie z badyle – kłujące rośliny, osty, suche łodygi. Więcej informacji na ten temat można znaleźć m.in. w Nowym słowniku etymologicznym języka polskiego.
— Krystyna Długosz-Kurczabowa, Uniwersytet Warszawski
PS. Etymologicznie mamy te badziewie, współcześnie to badziewie 'tandeta, barachło'.
Red.