bardacha

Witam. Co oznacza słowo bardacha, tudzież bardaszka? Spotkałem się z nimi w języku potocznym, lecz nie do końca potrafię sobie uzmysłowić ich sensu.
Dziękuję za wyjaśnienia i pozdrawiam.
Bardacha to wyraz najczęściej używany w znaczeniu ‘awantura’, np. „5 suk i 3 radiowozy przyjechaly heee szczegoly tylko dla koleszkow i wtajemniczonych ale bardacha” [pisownia oryginału]. Często jest też stosowany jako słowo wyrażające ekspresję i ocenę (głównie negatywną), a odnoszący się do różnych obiektów, np. „Na wodzie stoi bardacha o nazwie Rubin” [chodzi o jacht]. Innym utrwalonym znaczeniem jest ‘ubikacja, ustęp’, np. „Naprawdę, nawet zapuszczony wychodek na wsi, taka wolnostojąca bardaszka, jest przy tym zakładzie perfumerią…”, w tym wypadku (a może i w pozostałych) jest to zapożyczenie z gwary więziennej. Cytaty z tekstów internetowych.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski