bek i mek

Głos kota to miauk, owcy – bek, kaczki – kwak, a psa – hauk (ten ostatni odnotowano w Słowniku języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego). Czy istnieje analogiczny rzeczownik mek dla nazwania odgłosu wydawanego przez kozę?
Hauk musi być rzadkiem słowem: u Doroszewskiego występuje tylko w przykładzie z Kolumbów i w tej samej powieści spotykamy je w Korpusie Języka Polskiego PWN. Słowa mek w ogóle nie znalazłem. Można je utworzyć, aby zadziwić słuchaczy, ale można też poprzestać na rzeczowniku bek, bo – jak wiadomo – kozy nie tylko meczą, ale i beczą (co chyba oznacza ten sam dźwięk, różnie nazywany).
Mirosław Bańko, PWN