beneficjent czy beneficjant?

Jakiej poprawnie powinno się używać formy: beneficjent czy beneficjant (w znaczeniu osoby korzystającej np. z określonej usługi, pomocy)? Jeżeli słowo pochodzi od beneficjum (w liczbie mnogiej beneficja), to poprawną formą wydają mi się nie stosowane potocznie: beneficjant – beneficjanci.
Proszę o odpowiedź.
Tamara Żegis
Obie formy są poprawne, ale z beneficjentem spotykamy się czterokrotnie częściej. Myślę, że działa tu swoista „harmonia wokaliczna”, dająca pierwszeństwo formie łatwiejszej do wymówienia, bo mającej trzy samogłoski e.
Mirosław Bańko