biali i czarni

Szanowni Państwo,
mam wątpliwości dotyczące pisowni określeń ras ludzkich czarni i biali. Czy w kontekście badań psychologicznych z udziałem populacji osób rasy czarnej i białej powinniśmy zapisywać nazwy tych grup wielką literą, np. „Jeżeli wyniki Białych są średnio o 15 punktów wyższe niż rezultaty Czarnych…”? W książkach naukowych spotkałam się z niekonsekwencją w tym zakresie. Bardzo proszę o odpowiedź, z góry za nią dziękuję i życzę Państwu miłego dnia,
Anna
Nazwy ras ludzkich piszemy małymi literami, zob. par. [66] w Wielkim słowniku ortograficznym PWN. W poradnianym archiwum są dostępne odpowiedzi na wcześniejsze podobne pytania, proszę np. wpisać w okienko wyszukiwarki słowo biali i przeczytać odpowiedzi.
Mirosław Bańko, PWN