białostocki czyżyk

W Wikisłowniku pod adresem http://pl.wiktionary.org/wiki/czyżyk podane jest jedno ze znaczeń słowa czyżyk jako „reg. białost. mały chłopiec”. Zwraca uwagę liczba mnoga czyżykowie (przecież nie używa się form chłopczykowie, brzdącowie itp.) – czy rzeczywiście tak się ten wyraz odmienia?
Mało prawdopodobne, aby liczba mnoga tego rzeczownika w regionalnej, białostockiej odmianie polszczyzny brzmiała czyżykowie, bardziej spodziewałbym się formy czyżyki (te czyżyki). Nie udało się jednak tego sprawdzić ponad wszelką wątpliwość. Zasięgnąłem porady u znajomej polonistki z Uniwersytetu w Białymstoku, ale szybka kwerenda wśród zaprzyjaźnionych osób ujawniła tylko jedną, której czyżyk w wiadomym znaczeniu jest znany.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski