bibliografia

Szanowni Państwo,
moje pytanie związane jest z zamieszczaniem informacji bibliograficznych pod tekstem – czy istnieje jakiś nowy sposób na zamieszczenie pod tekstem następującej informacji: „Gazeta Wyborcza 2002 nr 10”? Czy jest to zapis poprawny, czy też wymagany jest przecinek po tytule gazety lub po roczniku? A co z miesiącem – czy można zapisać tak: „Gazeta Wyborcza marzec 2002 nr 10” lub „Życie 20-21 IV 2002” (jeśli nie znamy numeru czasopisma)? I ostatnia wątpliwość: czy tytuł gazety musi być wzięty w cudzysłów, czy też wystarczy zapisać go kursywą?
Serdecznie dziękuję
Izabela Kraśnicka-Wilk
Różni wydawcy stosują różne sposoby redagowania bibliografii, np. jedni ujmują tytuł czasopisma w cudzysłów, inni wolą przytoczyć go kursywą bez cudzysłowu. W cytowanych przez Panią przykładach najbardziej dziwi całkowity brak przecinków i innych znaków interpunkcyjnych. Z taką konwencją nie spotkałem się, zresztą nie wydaje się ona użyteczna.
Podaję przykłady często stosowanych formatów opisów bibliograficznych z nazwą czasopisma:
Nowak J., Nieznana bitwa Napoleona. „Mówią wieki” 2001, nr 15, s. 7.
Nowak J., Nieznana bitwa Napoleona. Mówią wieki 2001, nr 15, s. 7.
Nowak J. (2001), Nieznana bitwa Napoleona. Mówią wieki, nr 15, s. 7.
Mirosław Bańko