biorący udział w karaoke

Jakim słowem określić osobę, która bierze udział w karaoke? W Internecie można znaleźć kilka wersji (karaokerzy, karaokersi), ale którą z nich uznać za „słownikową”?
Mogą być i karaokerzy, i karaokersi, słowotwórstwo polskie na to pozwala. O zwycięstwie jednej z tych nazw zadecyduje prawdopodobnie jej podobieństwo do nazw semantycznie najbliższych. Może Pan przejrzeć w układzie a tergo rzeczowniki na -er i na -ers i zastanowić się, która forma: karaoker czy karaokers w zestawieniu z nimi jest trafniejsza. Porządek a tergo udostępnia elektroniczna wersja Uniwersalnego słownika języka polskiego PWN (zarówno internetowa, jak i na CD). Można też zajrzeć do drukowanego indeksu a tergo haseł tego słownika lub do starszego indeksu a tergo opartego na hasłach słownika Doroszewskiego.
Mirosław Bańko, PWN