biznes- i biznes

Niech będzie biznesplan, ale dlaczego biznes partner? Czy te konstrukcje nie są analogiczne?
Są i zarazem nie są: ze względu na swoją budowę niewątpliwie są analogiczne i kierując się tym, można by pisać biznespartner. Ale w przeciwieństwie do rozpowszechnionego już biznesplanu ów biznes partner to lekko tylko spolonizowany anglicyzm, więc może lepiej byłoby pisać go jak cocker-spaniel albo sex appeal? Najchętniej mówiłbym o partnerze w biznesie albo o partnerze handlowym. Ale jeśli koniecznie musi Pan użyć formy obcej, to sugeruję – choć nie bez wahania – zapis biznespartner, podobny nie tylko do biznesplanu, ale i do bizneswoman.
Mirosław Bańko