biznesplan

Która z tych form jest poprawna: biznesplan, biznes plan czy biznes-plan? Pozdrowienia.
Stojąc twardo na gruncie tradycji, powinno się odrzucić wszystkie trzy formy i proponować w zamian określenie plan biznesowy. Mówimy przecież po polsku zupa pomidorowa, a nie pomidorzupa, pomidor-zupa ani pomidor zupa. Ponieważ jednak obca polskiej tradycji forma już się upowszechniła, nie warto z nią walczyć. Z różnych wariantów pisowni najbardziej godny polecenia jest biznesplan i tylko on został uwzględniony w Nowym słowniku ortograficznym PWN.
Mirosław Bańko