błąd w słowniku poprawnej polszczyzny?

Zastanowił mnie ostatnio przypis 12 na stronie XLVII Wielkiego słownika poprawnej polszczyzny PWN: „Wybór wariantu grupy Xc dokonuje się na podstawie […]”. Czy nie powinno być „Wyboru […]”? Może redaktor albo korektor chciał się pozbyć spiętrzenia dopełniaczy, ale zapomniał zmienić dokonuje się na jest dokonywany?
Mam pod ręką tylko Nowy słownik poprawnej polszczyzny PWN, starszy o kilka lat od Wielkiego. Nie ma w nim strony XLVII ani przypisu 12, choć tabela z grupami koniugacyjnymi jest, i prawdopodobnie ta sama. Jeśli jednak nie pomylił się Pan w cytowaniu, to znaczy, że w WSPP może być błąd. Napisałem ostrożnie „może być”, gdyż niewykluczone, że formy dokonuje się użyto w nim tak jak w zdaniu: „Zmiany w gramatyce dokonują się na naszych oczach”. Podmiotem zdania byłby wówczas wybór, który niejako sam stwarzałby się bez niczyjego udziału. Trochę to karkołomna interpretacja, na ogół lepiej szukać prostszych środków wyrazu.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski