błędna analogia?

Dzień dobry.
Jestem ciekawa, czy związek wyrazowy błędna analogia jest poprawny?
Wolałbym powiedzieć pozorna analogia, ale mogę sobie wyobrazić sytuację, w której błędna analogia lub nietrafna analogia będzie odpowiednim sformułowaniem. Tak może być np. wtedy, gdy wynikiem wnioskowania przez analogię jest błąd językowy. Klasyczny przykład to poszłem, nieuzasadniony historycznie wariant formy poszedłem, tłumaczący się wyrównaniem tematu fleksyjnego do form poszłam, poszłaś, poszły, poszli itp.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski