blister

Dzień dobry!
Czy słowo blister w D. l.mn. powinno brzmieć blisterów czy blistrów?
Według Uniwersalnego słownika języka polskiego PWN oraz Wielkiego słownika wyrazów obcych PWN – blistrów. Taka też forma zdecydowanie przeważa w internecie. Nie mamy innej rady niż zdać się na istniejące słowniki i na zwyczaj językowy, gdyż reguły w tym wypadku nie ma, por. klaserklasera, ale klasterklastera lub klastra; podobnie np. snajpersnajpera, ale cepercepra.
Mirosław Bańko, PWN