blog

Witam z tej strony Ines Piotrowska. Mam pytanie, jak się odmienia rzeczownik blog.
Kłopotliwy może być dopełniacz (blogu lub bloga) i biernik (blog, potocznie bloga). Ze względu na formy oboczne możemy więc pytać np. „Pisać blog czy nie pisać blogu?” albo „Pisać bloga czy nie pisać bloga?”. O blog nas wielokrotnie pytano, prosimy zajrzeć do poradnianego archiwum.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski