bokobrodaty

Czy istnieje w języku polskim określenie mężczyzny noszącego bokobrody, analogiczne do brodaty, wąsaty, pejsaty? Czy przymiotnik bokobrodaty mógłby pełnić tę rolę i jest poprawnie zbudowany?
Słowo bokobrody jest zbudowane tak jak parowóz – oba wyrazy składają się z dwóch rzeczowników połączonych cząstką -o-, przy czym pierwszy rzeczownik jest podporządkowany drugiemu (bokobrody to niejako 'broda rosnąca po bokach twarzy', a parowóz to 'wóz poruszany parą'). Skoro więc można utworzyć przymiotnik od słowa parowóz, mianowicie parowozowy, to nie widzę powodu, żeby nie można było utworzyć przymiotnika od bokobrody, a bokobrodaty, ze względu na swoje podobieństwo do brodaty, jest dobrym kandydatem.
Wprawdzie nie notują takiego słowa słowniki (te, do których zajrzałem), ale czasem natrafia się na nie w tekstach, np. „Ministrowie i generałowie pochylili głowy. Jeden tylko, tym razem trzeci bokobrodaty sobowtór majestatu, stał wyprostowany” (Józef Wittlin, Sól ziemi), „To nieciekawy typ, sługus z bokobrodami i w sztywnym kołnierzyku. Bokobrodaty chłop — zdrajca” (Witold Gombrowicz, Ferdydurke).
Mirosław Bańko, PWN