bowiem, natomiast, zaś

Spotkałem się z zasadą, że po przecinku nie należy używać takich słów, jak zaś czy bowiem. Czy zasada ta dotyczy również słowa natomiast?
Wszystkie wymienione w pytaniu spójniki zaleca się umieszczać nie bezpośrednio po przecinku otwierającym zdanie podrzędne, ale po pierwszym lub nawet drugim bądź trzecim składniku tego zdania, np. „Ale słyszą to także moi rodzice i pilnują mnie na każdym kroku, boją się o mnie, ja natomiast drwię sobie z tego” (Janusz Głowacki, Rose Café i inne opowieści). Można je też umieszczać w samodzielnym zdaniu, ale z tym samym zastrzeżeniem: raczej nie na początku, np. „Zamierzył monografię jej dzieła i to zamierzenie znakomicie zrealizował. Miał szczęście. Oczywiście. Posiadał bowiem bezcenną dokumentację życia duchowego autorki Medalionów” (Zbigniew Bieńkowski, Przyszłość… przeszłości).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski