bractwo i… siostrzeństwo?

Szanowni Państwo,
na określenie stowarzyszenia można użyć słowa bractwo? Czy istnieje jakaś forma sugerująca żeński skład takiej grupy, np. związana z wyrazem siostra?
Dziękuję i pozdrawiam
Joanna
Dawniej panie nie tworzyły oficjalnych organizacji, stowarzyszeń, dlatego brak w języku odpowiednich nazw. Zgromadzenie pań nazywano kiedyś (w XVI w.) nieco ironicznie sejmem niewieścim. W czasach nie tak odległych były koła (np. gospodyń), później pojawiły się (obce) kluby. Ze słów zapożyczonych warto przypomnieć wyraz filia, dosłownie ‘córka’, ale to łacińskie słowo jest używane w innym (nieżeńskim) znaczeniu. Żeńskim odpowiednikiem bractwa (czy raczej braterstwa) pozostaje siostrzeństwo. Ale czy się przyjmie?
Krystyna Długosz-Kurczabowa, Uniwersytet Warszawski