brylować

Szanowni Państwo,
ostatnio zastanawialiśmy się z koleżanką, jak jest z brylowaniem na parkiecie. Ten związek frazeologiczny wydał się jej niepoprawny ze względu na inne znaczenie słowa brylować, mnie natomiast wcale nie zdziwił. Jak więc jest z tym brylowaniem na parkiecie? Czy jest to poprawna konstrukcja?
Brylować w jakimś miejscu – z francuskiego briller 'błyszczeć' – to być tam w centrum uwagi, wyróżniając się na plus, np. dowcipem lub elokwencją. Po polsku mówi się błyszczeć w towarzystwie. Myślę, że można brylować na parkiecie, zarówno w sali balowej, jak i w sportowej. Trochę trudniej mi sobie wyobrazić, jak bryluje się na parkiecie w siedzibie giełdy, ale pewnie i to jest możliwe.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski