brytyjska inwazja czy inwazja brytyjska?

Od dwóch dni sprzeczamy się ze znajomymi, czy można powiedzieć brytyjska inwazja, czy jednak -– zgodnie z zasadą, że przydawka klasyfikująca stoi po wyrazie określanym – powinno się mówić inwazja brytyjska. Czy w tym przypadku brytyjska jest przydawką klasyfikującą?
Będę wdzięczna za wyjaśnienia.
Brytyjczycy chyba nie są znani z jakichś typowych dla siebie inwazji, innych niż inwazje dokonywane przez armie pozostałych krajów. Dlatego wyrażenie brytyjska inwazja – po którym zapewne następuje przyimek na i nazwa kraju – ma właściwy szyk.
Mirosław Bańko