bungalow

Witam!
Chciałabym się dowiedzieć, jak wymawia się i odmienia w języku polskim słowo bungalow. Czy już się spolszczyło do formy [bungalow], czy nadal brzmi [bungaloł]?
Pozdrawiam
Agnieszka
Wiele polskich słowników przy słowie bungalow nie podaje wymowy, skąd można wnosić, że jest ona zgodna z pisownią. Jednak skoro słowo to pochodzi z angielskiego, to nie można zakazać wymawiać go po angielsku. Dlatego sądzę, że zarówno wymowa [bungalow], jak i [bungaloł] jest poprawna. Słownik wyrazów obcych Kopalińskiego (wydanie Muzy z 2001 r.) podaje nawet bliską oryginalnej wymowę [banglou].
Mirosław Bańko, PWN