by z formami osobowymi

Szanowna redakcjo,
zafrapowało mnie takie oto zdanie, które zostało napisane w jednym ze znanych tygodników: „Ostatnio pojawił się pomysł stworzenia muzeum – drewnianej chaty, w której pokazane zostałoby życie tego germańskiego plemienia”. Zastanawia mnie łączny zapis -by z czasownikiem zostało. Jeśli dobrze zrozumiałem reguły zawarte w Waszej poradni językowej, owe cząstki z czasownikami nieosobowymi piszemy rozdzielnie. Bardzo proszę o odpowiedź.
Forma zostałoby należy do osobowych, mimo że w cytowanym zdaniu odnosi się do rzeczownika życie. Dlatego – jak wszystkie osobowe formy czasownika – jest łącznie pisana z morfemem by. Rozdzielnie piszemy by z formami bezosobowymi, np. pisano by, pisać by.
Mirosław Bańko, PWN