być ponad tym

Chciałam się dowiedzieć, która forma jest poprawna: być ponad to czy być ponad tym? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Może się Pani wzbić ponad to (np. animozje w Pani środowisku) i być ponad tym. Czasowniki ruchu ukierunkowanego przyłączają tutaj przyimek z biernikiem, a czasowniki stanowe i czasowniki ruchu nieukierunkowanego – przyimek z miejscownikiem. Por. analogicznie: wzlecieć ponad miasto, ale być / latać ponad miastem
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski