być z kimś po słowie

W języku sportowym popularne jest wyrażenie być z kimś po słowie w sensie 'wstępnie coś uzgodnić'. Na przykład: „Zarząd Legii Warszawa jest po słowie z Maciejem Skorżą”. Czy takie użycie tego sformułowania jest poprawne? Jedynym wyjaśnieniem pojawiającym się w słownikach jest 'być z kimś zaręczonym'.
Z wyrazami szacunku,
Jan Zwarty
W przeszłości o zaręczynach współdecydowali rodzice narzeczonych, musieli się więc porozumieć co do warunków. Być może tu jest ogniwo łączące dawne transakcje małżeńskie z transakcjami w sporcie.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski