cały i wszystek

Witam!
Chciałbym upewnić się co do różnicy między wypowiedziami „Wypiłem całe piwo” a „Wypiłem wszystko piwo”. Przy okazji, jeżeli nie byłoby to zbyt pracochłonne, prosiłbym o wyjaśnienie różnic (jeżeli takowe istnieją) między hasłami cały a wszystek.
Dziękuję i serdecznie pozdrawiam :)
Zaimek wszystek – w rodzaju żeńskim wszystka, w nijakim wszystko – rzadko jest używany w liczbie pojedynczej i ma w niej charakter przestarzały. Jego neutralnym odpowiednikiem jest słowo cały. Tak więc „Wypiłem całe piwo” i „Wypiłem wszystko piwo” to jedno i to samo. W obu zdaniach może chodzić np. o jeden kufel albo o całą beczkę.
Mirosław Bańko, PWN