cartridge

Szanowni Państwo,
Chciałabym sie dowiedzieć, jak zapisać poprawnie nazwę wymiennego elementu drukarek (zwłaszcza atramentowych), potocznie zwanego kartridż. Czy słowo to uległo już spolszczeniu?
Dziękuję za wyjaśnienie i pozdrawiam
Halina Herzog
Słowo to czytane jest tak, jak Pani napisała, ale pisane z angielska cartridge. Odmieniamy je, używając apostrofu: cartridge'a, cartridge'em, cartridge'u, cartridge'e itd. Po polsku można mówić też wymienny pojemnik z tuszem.
Mirosław Bańko