cdn.

Chciałabym wiedzieć, jak powinno się pisać skrót od wyrażenia ciąg dalszy lub ciąg dalszy nastąpi. Czy między literami należy stawiać kropki (c.d.), czy też nie (cd.)?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
W odpowiedzi zacytuję fragmenty Słownika skrótów i skrótowców Jerzego Podrackiego (PWN, 1999, s. 19): „Stawia się kropkę na końcu skrótu polskiej nazwy wielowyrazowej, jeżeli wyraz drugi (albo i następne) rozpoczyna się od spółgłoski (…) cdn. = ciąg dalszy nastąpi (…) Jeżeli w nazwie wielowyrazowej drugi wyraz (ew. jeden z następnych) rozpoczyna się od samogłoski, to jej skrót ma kropkę po skrócie każdego słowa (…) m.in. = między innymi”. Radzimy zajrzeć do wymienionego słownika, choćby po to, aby poznać wyjątki od zacytowanych reguł.
Mirosław Bańko, PWN