celem

Dzień dobry!
Chciałbym zapytać, czy poprawna jest forma „Przedstawiam pismo XXX celem nadesłania odpowiedzi (załatwienia, ustosumkowania się)”, czy też właściwa jest forma „(…) w celu nadesłania odpowiedzi (…)”. Nie wiem dlaczego, ale forma celem jakoś minie razi!
Dariusz
Słowniki poprawnej polszczyzny nie dyskwalifikują formy celem, ale oceniają ją jako urzędową. Z przykładami jej użycia można się zapoznać w bezpłatnej próbce Korpusu Języka Polskiego PWN.
Mirosław Bańko, PWN