cellulitis czy cellulit?

Szanowny Panie Redaktorze,
Schorzenie nazywa się po łacinie cellulitis. Ostatnio jednak częściej używa się formy spolszczonej – no właśnie: celulit czy cellulit? A może, skoro słownik ortograficzny nie notuje jeszcze (?) tego wyrazu w formie spolszczonej, należy używać tylko łacińskiej? I czy można ją odmieniać (cellulitis, cellulitisu, cellulitisem…)?
Łączę serdeczne życzenia noworoczne
Olga
Oba wyrazy są używane i oba są w nowych wydaniach naszych słowników, które znajdą się w sprzedaży na wiosnę 2003 roku. Co więcej, oba się odmieniają i oba pisane są z początkowym cell-.
Mirosław Bańko