choroba Kawasakiego

Szanowni Państwo!
Profesor Kawasaki (mężczyzna, Japończyk) po raz pierwszy opisał pewną chorobę. Moje pytanie brzmi: czy chcąc uhonorować pana profesora, jego japońskie nazwisko powinno się odmieniać w nazwie choroby (choroba Kawasakiego), czy nie (choroba Kawasaki).
Z góry dziękuję za odpowiedź
W nazwach chorób odmieniamy nazwiska, np. choroba Basedowa, choroba Bürgera, choroba Creutzfeldta-Jakoba.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski