chyba żeby

Na łamach Poradni p. Mirosław Bańko zaopiniował, iż należy pisać żeby łącznie, kiedy chodzi o synonim aby. W innych zaś znaczeniach – oddzielnie. Jednak w Wielkim słowniku ortograficznym znajduje się następujące zdanie, będące przykładem do reguły [364]: „Napiszę na pewno, chyba żebym zapomniał”. Tutaj ewidentnie nie chodzi o synonim aby, a mamy pisownię łączną. Czy w słowniku jest błąd?
W słowniku nie ma błędu, ale i w mojej wypowiedzi go nie było (mam nadzieję). Pisałem o spójniku żeby, a nie o dwuczłonowej jednostce leksykalnej (swego rodzaju związku frazeologicznym) chyba żeby.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski