cmentarz czy Cmentarz Bernardyński?

Jak poprawnie zapisać nazwę cmentarz Bernardyński? Tak jak cmentarz Na Rossie czy jak Cmentarz Łyczakowski, gdzie oba człony są notowane wielką literą? W prawie wszystkich publikacjach na ten temat (nie tylko historycznych, ale i wydanych współcześnie) oba człony pisane są wielką literą. Jest tak też na stronach MKiDN oraz ROPWiM (chociaż na tej ostatniej czytamy także: cmentarz Łyczakowski, Cmentarz na Rossie, nie jest to chyba zatem najbardziej wiarygodne źródło).
Pozdrawiam
Magda
Jest to trudny problem, wielokrotnie już omawiany w naszej poradni. Proszę więc o lekturę zarchiwizowanych porad pod adresem: http://poradnia.pwn.pl/lista.php?szukaj=cmentarz&kat=18. Jednoznaczne rozstrzygnięcie nie jest możliwe, ale – moim zdaniem – lepiej pisać Cmentarz Bernardyński.
Jan Grzenia