co bądź gdzie bądź

Co oznacza zwrot co bądź lub bądź co? Znam bądź co bądź, natomiast nie wiem, czy wyżej wymienione przeze mnie zwroty są poprawne, a znam osobę, która często ich używa.
Zacytuję słownik:
Słowo bądź dodajemy do zaimków pytajnych, aby powiedzieć, że wybór, którego dokonano lub który zostanie dokonany, jest nam obojętny. Wstał z łóżka, ubrał się jak bądź i bez kołnierzyka zbiegł czym prędzej do hallu… Pomyślałem, że na pewno nie ma mieszkania, sypia gdzie bądź… Mówią z rzadka, co bądź i od niechcenia.

Wyrażenie bądź co nie jest używane w tym samym znaczeniu. Może czasem wystąpić jako zwykłe zestawienie spójnika i zaimka, tak samo jak lub co czy też albo co.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski