co = który

Witam,
czy w zdaniu: „Pamięci tych, co zginęli w walce” należy postawić przecinek przed co, tak jak byłoby to w przypadku słowa którzy?
Pozdrawiam
Katarzyna Kowalska
Należy. Jeżeli jednak chce Pani ten napis wyryć w kamieniu i przed słowem co zamknąć wiersz, to rycia przecinka można sobie oszczędzić. Zresztą na końcu wiersza przecinek będzie zawsze zbyteczny, ilekroć przytoczone zdanie będzie stanowić samodzielny komunikat.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski