co tydzień handlarz narkotyków

Jak powinno się mówić: co rok czy co roku? Jeżeli to ostatnie jest poprawne, to w takim razie co tygodnia? I jeszcze jedna wątpliwość: handlarz narkotyków czy narkotykami?
Pozdrawiam
Możemy coś robić co rok lub co roku (podobnie np. co godzina lub co godzinę), ale tylko co tydzień, nie co tygodnia. Zwykle mówimy o handlarzach narkotyków, kilka razy rzadziej o handlarzach narkotykami, może dlatego, że tak jest dłużej o jedną sylabę.
Mirosław Bańko