coś leży po stronie czegoś

Pytałem kiedyś, czy błąd może leżeć po stronie czegoś. Chciałbym spytać jeszcze o sprawę ogólniejszą – czy poprawna jest w ogóle konstrukcja coś leży po stronie czegoś?
Owszem, oto kilka przykładów: „Odpowiadając na pytanie, po czyjej stronie leży wina, trzeba powiedzieć, że leży ona po stronie elit związkowych” (Robotnik), „Jednak z pozostałymi zwolnionymi rozwiązano umowę o pracę z przyczyn leżących po stronie firmy” (Cosmopolitan), „Ale kwestia, czy problem leży po stronie Austera, czy mojej – pozostaje dalej nie rozstrzygnięta” (Przekrój). Przyjrzenie się większej liczbie cytatów ujawnia, że tym, co najczęściej leży po stronie jakiejś osoby lub instytucji, jest jej wina.
Mirosław Bańko, PWN