coś nie ulega kwestii

Szanowni Państwo,
ostatnio zacząłem słyszeć zwrot nie ulega kwestii. Byłem przekonany, że to błąd, który pewnie wziął się z niedokładnego odtwarzania zasłyszanego zwrotu nie ulega wątpliwości, ale słownik języka polskiego PWN temu przeczy. Ten zwrot jest wg słownika poprawny, co więcej, ma to samo znaczenie, co nie ulega wątpliwości. Czy mogliby Państwo wyjaśnić skąd on się wziął?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Z poważaniem
Marek Dopiera
Kwestia pochodzi z łacińskiego quaestio 'pytanie, badanie' (zarówno w znaczeniu czynnościowym, jak i rezultatywnym). Na tym tle zwrot nie ulegać kwestii dobrze się tłumaczy.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski