cosplay

Dzień dobry,
interesuje mnie odmiana słowa cosplay, gdyż spotkałem się z dwiema tendencjami. Niektórzy odmieniają je tak samo jak klej (czyli nie ma cosplayu), inni natomiast wolą odmieniać je podobnie jak lej (nie ma cosplaya). Dodatkową trudność sprawia również kwestia użycia apostrofu. Stąd też moje pytanie: która opcja jest prawidłowa?
Z góry dziękuję za pomoc
Marcin Słowikowski
Kilka innych wyrazów o zakończeniu -ay, zapożyczonych z angielskiego, ma oboczną końcówkę dopełniacza: -a lub -u, np. gateway, replay i spray, więc nie dziwi mnie to, że i cosplay wykazuje taką samą oboczność. Ponieważ jednak słowo to nie odnosi się do obiektu materialnego – inaczej niż np. longplay, w dopełniaczu tylko longplaya – bardziej uzasadniona wydaje się w nim końcówka -u, czyli dopełniacz cosplayu.
Apostrofu nie należy używać: końcowa litera jest wymawiana, pod tym względem cosplay nie różni się od kleju (przecież nie klej'u).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski