cracker i krakersy

Dzień dobry,
chciałem prosić o sugestie dotyczące pisowni dwóch terminów informatycznych, są to: cracker (o ile haker może „łamać” programy dla wyszukiwania błędów i ulepszania aplikacji, to craker omija zbezpieczenia tylko dla własnej korzyści) i cracking, crackować (?), zcrackowane (?) (to odpowiedniki hakingu, hakowania itp.).
Dziekuję za ewentualną odpowiedź i pozdrawiam.
Adam Bąk
Cracker i craking można pisać po angielsku (oczywiście z polskimi końcówkami) albo po polsku, jeśli polska wersja się upowszechni. Warto pamiętać, że kraksa i krakersy pochodzą z tego samego źródła.
Z pochodnymi czasownikami mam kłopot. Z reguły wyrazy pochodne łatwiej podlegają polonizacji niż ich podstawy, należałoby więc poprzeć formę krakować. Imiesłów powinien wówczas mieć formę skrakowany. Jednak znacznie bardziej wolałbym, gdyby w miejscu tych słów pojawiły się autentycznie polskie terminy.
Mirosław Bańko