cudzysłów w cudzysłowie

Dzień dobry!
Chciałam się zapytać, jaką zasadę zastosować w przypadku cytatu w cytacie, gdy oba zamykają się równocześnie. Czy powinny być dwa cudzysłowia obok siebie?
Nie cudzysłowia, tylko cudzysłowy. I nie muszą zamykać się równocześnie, ten sam problem powstaje zawsze, gdy jeden cudzysłów znajduje się wewnątrz drugiego. W takim wypadku na zewnątrz dajemy normalny polski cudzysłów apostrofowy („”), a wewnątrz cudzysłów ostrokątny – albo tzw. francuski («»), albo niemiecki (»«).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski