cudzysłów

Witam,
parokrotnie był już poruszany temat odmiany słowa cudzysłów. Proszę jednak powiedzieć, czy poprawną formą jest „Apostrofu nie używa się jako cudzysłowia” czy „Apostrofu nie używa się jako cudzysłowu”?
Pozdrawiam
Odpowiem inaczej: apostrofu używa się tak jak cudzysłowu – oba rzeczowniki mają w dopełniaczu końcówkę -u.
Jeśli natomiast chodzi o znaki pisarskie, a nie ich nazwy, to oczywiście apostrofu nie używa się tak jak cudzysłowu (!).
Mirosław Bańko, PWN