cudzysłowy w publikacjach internetowych

Czy dopuszczalne jest pomijanie cudzysłowów w publikacjach internetowych, a nawet w prasie czy książkach? Bardzo często zdarza się, że napotykam na brak tego znaku interpunkcyjnego, gdy podawany jest tytuł dzieła, czasopisma, programu telewizyjnego itp.
Krzysiek Felsmann
Zasady stosowania cudzysłowów podawane przez słowniki obowiązują we wszelkich tekstach pisanych, dla internetowych nie można robić wyjątku. Jednak tytuły nie wymagają używania cudzysłowów. Można je też wyróżnić kursywą, jak to robimy w poradni językowej, a nawet i z tego zrezygnować, bo już wielka litera jest sposobem wyróżnienia nazwy (tego rozwiązania akurat nie polecam).
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski