cyfrowo-słowny zapis liczebników i wyrazów pochodnych

Dzień dobry!
Często trafiam na zapis, gdy wyrazy (w formie przymiotnika) pisane są łącznie z liczebnikami. Najlepiej zilustruje to przykład:
(a) jedno-, dwu-, trzymetrowy?
(b) jedno, dwu, trzy-metrowy?
(c) 1, 2, 3 metrowy?
(d) 1-, 2-, 3-metrowy?
Z tego osobiście najlepszy wydaje mi się przykład (a) bądź (d), jednak mnogość zapisów budzi wątpliwości.
Przy okazji: czy dopuszczale są (często spotykane) zapisy liczebników w formie cyfr z końcówkami typu: 1-dno, 4-ro, 2-ch, 6-cio itd.?
Dziękuję
Poprawny jest zapis typu jedno-, dwu- i trzymetrowy. Zamiast trzymetrowy można oczywiście napisać 3-metrowy, ale połączenie typu 1-, 2- i 3-metrowy jest mało czytelne, więc go nie polecam. Pozostałe wymienione zapisy są błędne.
Błędna jest także pisownia typu 1-dno, 4-ro, 2-ch, 6-cio. Do liczebnika zapisanego cyframi można dopisać drugi człon wyrazu złożonego (np. 14-krotny), ale nie przyrostek słowotwórczy (np. 14-nasty) ani fleksyjny (np. 4-ech).
Mirosław Bańko, PWN