cyfrowo-słowny zapis liczebnikow i wyrazów pochodnych

Liczebniki: pięciu, dziesięciu… Czy poprawny jest poniższy zapis liczebników?
W klasie było 5-u chłopców.
395-u uczniów startowało w zawodach.

Zapis cyframi sprzyja przejrzystości tekstu, ułatwia czytanie. Chcę jednak uniknąć błędów.
Pozdrawiam
Niestety, łączenie liczb z końcówkami fleksyjnymi nie jest poprawne, choć rzeczywiście często pomogłoby w lekturze tekstu. Można do liczb dopisywać drugie człony wyrazów złożonych, np. 10-krotny lub XX-wieczny.
W archiwum poradni jest na pewno kilka porad dotyczących tego tematu, w tym jedna o tytule identycznym z tytułem niniejszej porady. Prosimy sprawdzić.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski