cynaderki

Witam. W słownikach języka polskiego spostrzec można pewną rozbieżność w odmianie słowa cynaderki (potrawa):
1. Wielki słownik ortograficzno-fleksyjny (J. Podracki) => cynaderek.
2. Nowy słownik ortograficzny (E. Polański) => cynaderek.
3. Uniwersalny słownik języka polskiego (S. Dubisz) => cynaderków.
Jak więc prawidłowo odmieniać cynaderki w dopełniaczu? Dziękuję i pozdrawiam.
Sprawa nie wygląda tak prosto, jak by wynikało z Pana listu. Uniwersalny słownik podaję formę dopełniacza lm cynaderków dla rzeczownika cynaderki (potrawa) i analogiczną formę cynaderek dla rzeczownika cynaderka (nerka zwierzęca). Pod tym względem różni się od większości słowników, które między cynaderką a cynaderkami nie czynią różnicy, jeśli chodzi o liczbę mnogą.
Nie umiem powiedzieć, czy to rozróżnienie jest uzasadnione. Wydaje mi się dosyć subtalne, wszak cynaderki (potrawa) zrobione są z cynaderek (nerek). Wyszukiwarki internetowe pokazują, że przewaga cynaderek w stosunku do cynaderków wynosi mniej więcej trzy do jednego, przy czym w znaczeniu 'potrawa' występują obie formy. Wnoszę stąd, że obie są dopuszczalne, natomiast frekwencja i obecność w wielu słownikach przemawiają na korzyść tej pierwszej.
Mirosław Bańko, PWN