cytat w cytacie

Moje pytanie dotyczy wydzielania wtrąceń przy użyciu dwukropka i przecinka. Weźmy pod uwagę takie oto zdanie: „Słowa Bergsona: «Zabobonne są tylko istoty inteligentne», wywołały ożywioną dyskusję podczas seminarium”. Czy takie wyodrębnienie wtrącenia jest interpunkcyjnie poprawne?
Cytowane słowa Bergsona nie są wtrąceniem, nie należy więc ich wydzielać z prawej strony przecinkiem. Wystarczającym sygnałem wskazującym, gdzie jest ich poczatek i koniec, jest wewnętrzny cudzysłów.
Mirosław Bańko, PWN